Shark Skin Technology (SST) – co to takiego?

Innowacyjna technologia Skóry Rekina dla maksymalnego zabezpieczenia przed aquaplaningiem

01_shark_skin

Zdolność natury do zmniejszenia oporu wody

Skóra rekina ma niezwykłą strukturę - to jeden z prawdziwych cudów natury. W Uniroyal odtworzyliśmy ją w naszych oponach RainSport 3 i RainExpert 3.

Z daleka skóra rekina wygląda gładko, prawie ślisko, jednak w zbliżeniu widać łuski, które są jak ciąg miniaturowych zębów. Te zęby – nazywane łuskami skórnymi - nie tylko chronią rekina, ale jeżą się jak futro, pozwalając na bardziej skuteczny przepływ wody wzdłuż ich ciała. Dzięki temu rekiny mogą z powodzeniem tropić swoje ofiary.  Szybciej. Ciszej. Przemieszczać się, pokonując mniejsze opory wody.

02_tyre_detail

Inżynieria bioniczna dla zwiększonego bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy

Wyjatkowe rowki łusek zainspirowały naszych projektantów do opracowania technologii Skóry Rekina (SST) wykorzystywanej w oponach RainSport 3 i RainExpert 3. Korzystając z inżynierii bionicznej mogliśmy odtworzyć efekt skóry rekina na wzorach bieżnika opon co pozwala na wyeliminowanie turbulencji płynu i szybkie wydalenie wody spod opony.

Kunsztowne rowki łusek zainspirowały naszych projektantów do opracowania technologii Skóry Rekina (SST) wykorzystywanej w naszych oponach RainSport 3 i RainExpert 3. Przy pomocy inżynierii bionicznej mogliśmy odtworzyć efekt skóry rekina naszymi wzorami bieżnika w celu wyeliminowania turbulencji płynu i szybkiego wydalenia wody spod opony.

03_1_without_sst_EN
03_2_with_sst_EN
Uniroyal. Marka koncernu Continental.*