Nasza historia

Nasza fascynacja jazdą w mokrych warunkach sięga 1868 roku, gdy działalność rozpoczął wizjonerski właściciel małego sklepiku w Liege. Dzisiaj nasza spółka macierzysta Continental jest trzecią pod względem wartości (3774 mln) marką opon na świecie.

02_History_1868

Nasz założyciel: wizjoner z determinacją

W 1868 roku były oficer artylerii belgijskiej Oscar Englebert otworzył w Liege sklepik z artykułami gumowymi. Jego sklep był nowoczesny jak na owe czasy, ale Oscar zdawał sobie sprawę z olbrzymiego potencjału gumy tego wszechstronnego, wodoodpornego materiału.

03_History_entrepeneur_icon


Firma rodzinna: prowadzona przez innowacyjnego następcę

Pod kierunkiem jego syna przedsiębiorstwo rozwijało się dalej. Już wkrótce posiadało ono fabrykę produkującą wszelkie wodoodporne wyroby, od czepków do kąpieli po peleryny, fartuchy i rękawice.


Będący pasjonatem innowacyjności Oscar Englebert Junior zaczął eksperymentować z oponami, początkowo do rowerów i pojazdów ciągnionych przez konie. Szczególnie interesowały go hydrofobowe właściwości gumy.

04_History_englebert_ad


Osiągnąwszy sukces na rynku opon rowerowych Englebert rozwinął działalność, obejmując nią sektor opon samochodowych. Stał się pierwszym producentem opon dla przemysłu motoryzacyjnego w krajach Beneluksu i jednym z pierwszych w Europie.


Zachęcona powodzeniem firma rozszerzyła swój asortyment o opony do samochodów wyścigowych i zdobyła sławę, przyczyniając się do historycznego zwycięstwa na torze w Le Mans – jako producent pierwszej opony, której nie trzeba było wymieniać w tym 24-godzinnym wyścigu.

05_1_History_first_in_europe
05_2_History_first_in_europe
06_History_1914


Narodziny Uniroyal

Tuż przed wybuchem I wojny światowej Englebert trafił w dziesiątkę, wprowadzając nowy zygzakowy wzór do swoich opon. Znacznie poprawiło to bezpieczeństwo jazdy, ograniczając ryzyko poślizgu. Nowe opony zyskały taką popularność, że do 1914 roku produkcja zwiększyła się czterokrotnie.

07_History_1950


08_History_UR_Logo


Pod koniec lat 50-tych Englebert Tyres zwróciły na siebie uwagę US Rubber i obie firmy postanowiły połączyć siły. Tak narodziła się marka Uniroyal-Englebert. Po 10 latach przemianowano ją na Uniroyal.

09_History_perfection

Innowacja była zawsze fundamentem naszego sukcesu. Jako pierwsi wprowadziliśmy „oponę przeciwdeszczową”, pierwsi stwierdziliśmy zdolność kierunkowego bieżnika w kształcie litery V do szybkiego odprowadzania wody, jako pierwsi też zastosowaliśmy biomimikrę w projektowaniu opon - technologię Shark Skin.

10_1_History_reddot_award
10_2_History_reddot_award

Ciągle doskonalimy nasze opony, abyście mogli czerpać przyjemność z jazdy niezależnie od pogody.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*