Nasze wartości

Naszym celem jest zapewnienie Kierowcom stałego bezpieczeństwa na drodze – także na mokrej.

 

Jesteśmy przedsiębiorstwem pełnym Twórczego niepokoju, ciągle szukającym sposobów unowocześnienia naszych produktów i zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Aby ułatwić koncentrację działań i wyróżnić na tle konkurencji, opracowaliśmy cztery wartości marki, które określają, kim jesteśmy i w co wierzymy. 

01_Our_values
02_Our_values

Technologia

Zawsze byliśmy i będziemy innowatorami. Byliśmy pierwszym producentem, który wprowadził (w 1912 roku) zapobiegający ślizganiu zygzakowy wzór bieżnika do swoich opon. To my w 1969 roku wynaleźliśmy „oponę przeciwdeszczową” i odkryliśmy jako pierwsi zalety kierunkowego bieżnika w kształcie litery V. Nasz zespół badawczo-rozwojowy praktykuje inteligentne podejście do projektowania, znajdując inspirację w najmniej spodziewanych miejscach. Ta otwartość umysłu  doprowadziła nas do  technologii Shark Skin, która w oparciu o metody biomimikry odtworzyła zdolność rekinów do rozpraszania wody i zredukowania oporu do minimum.

03_Our_values

Bezpieczeństwo

Kiedy kupujesz nasze opony, powierzasz nam swoje bezpieczeństwo. To zadanie traktujemy bardzo poważnie. Nasze doświadczenie w tworzeniu opon odpowiednich na mokre i zimowe drogi dało nam niezrównaną wiedzę na temat rozpraszania wody, aby zapobiec zjawisku aquaplaningu i zachować przyczepność. Nie może chyba dziwić, że budowanie reputacji rozpoczęliśmy jako producenci opon do samochodów wyścigowych – trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce rozwoju wysokojakościowych materiałów i inteligentnych wzorów bieżników.

04_Our_values

Dostępność

Jako naszą misję rozumiemy pomaganie klientom w zrozumieniu naszych wyrobów i ich zalet. Z naszej strony zawsze staramy się poznać potrzeby kierowców. Jasno i uczciwie przedstawiamy fakty – przy użyciu demonstracji i analogii, jeżeli są one pomocne – następnie pozostawiając w rękach naszych klientów decyzję o wyborze odpowiedniej opony.

05_Our_values

Optymizm

Bardzo lubimy deszcz. To dlatego spędziliśmy tyle czasu analizując jego wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. To samo dotyczy śniegu, suchego i mokrego. Nie uważamy, żeby były one przeszkodą dla przyjemności kierowania samochodem – wręcz przeciwnie. Wytwarzamy opony, które pomagają w osiągnięciu komfortu jazdy, bez względu na pogodę. Dobrze wiemy, ile radości może dostarczać jazda przez kałuże, gdy nie trzeba obawiać się aquaplaningu. Doświadczyliśmy przyjemności brania wiraży rozpędzonym samochodem wiedząc, że nasze opony zapewniają przyczepność. Dążymy do stałego doskonalenia, tak by kierowcy cieszyli się z jazdy, mając świadomość, że dzięki nam zawsze są bezpieczni.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*