Felgi aluminiowe zimą: zalecane czy nie?

W większości przypadków wybór między felgami aluminiowymi a stalowymi jest kwestią gustu. Felgi aluminiowe wyglądają atrakcyjnie, natomiast felgi stalowe są tańsze i bardziej wytrzymałe. Jakie jednak różnice można zauważyć w sezonie zimowym? Które felgi są odpowiednie do użycia zimą?

Felgi aluminiowe czy stalowe: które felgi należy stosować do opon zimowych?

Felgi mają zasadniczy wpływ na stabilność opon. Niezależnie od tego, czy preferowane jest aluminium, czy też lepszą opcją jest stal — decydującymi czynnikami są kryteria osobiste, takie jak cena, jakość i wzornictwo. Jedno jest pewne: o wiele częściej spotykane są felgi stalowe, ponieważ są tańsze. Z drugiej strony felgi aluminiowe wywołują dreszczyk emocji u wielu kierowców ze względu na sportowy wygląd. Czy są jednak jakieś faktyczne różnice w osiągach, zwłaszcza w sezonie zimowym?

Każdy, kto używa nowych opon zimowych, może wybierać między felgami aluminiowymi a stalowymi. Wielu kierowców wyżej ocenia felgi aluminiowe ze względu na modny wygląd i bogactwo indywidualnych wzorów — dlatego chcą pochwalić się nimi również zimą. Istnieje jednak ryzyko, że będą one stwarzać prawdziwe zagrożenie. Oczywiście czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie na drodze zimą są opony. Niemniej zastosowanie odpowiednich felg do opon zimowych zwiększa również bezpieczeństwo. Niestety nie wszystkie felgi aluminiowe są odpowiednie do warunków zimowych. 

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*