Wakacyjna podróż samochodem: porady dotyczące planowania podróży

Okres wakacyjny to czas wzmożonych podróży. Zwłaszcza rodziny i osoby ceniące sobie elastyczność w trakcie wakacji decydują się na podróż samochodem. Aby maksymalnie usprawnić Twoją podróż tam i z powrotem, przygotowaliśmy kilka porad dotyczących wakacyjnej podróży samochodem.

Podróż samochodem: planowanie

Każda podróż zaczyna się od planowania. Dotyczy to również wyjazdu na wakacje samochodem, zwłaszcza jeżeli podróżujesz z dziećmi. W końcu długa podróż z dziećmi może być stresująca. Z tego względu bardzo ważne są zajmujące gry. W zależności od wieku dzieci w zabawie może uczestniczyć cała rodzina. Zdecyduj zawczasu, jakie zabawki zabierzesz w podróż samochodem ze swoim brzdącem, oraz pomyśl o grach na podróż. Szczególnie interesujące mogą okazać się zgadywanki, na przykład odgadywanie numerów rejestracyjnych lub wyszukiwanie samochodów w określonym kolorze. W trakcie podróży samochodem zajmij dzieci zabawami słuchowymi, książkami lub filmami, aby w maksymalnym stopniu zróżnicować aktywność i skupić ich uwagę. Poza kwestią gier i zabaw, pamiętaj również o zabraniu odpowiedniej ilości przekąsek, napojów oraz woreczków do wymiotowania dla dzieci z chorobą lokomocyjną.

Nasze porady na długie podróże: ułóż plan podróży z wyprzedzeniem. W ten sposób możesz zaplanować miejsca postojów i przerwy. Postój to dobra alternatywa dla zabaw i gier, która jednocześnie zapewni dzieciom upust energii podczas jazdy samochodem. Warto bowiem pamiętać, że niektóre miejsca obsługi podróżnych oferują nowoczesne i bezpieczne place zabaw.

Zaplanuj przerwy z częstotliwością około dwóch godzin. W przypadku długiej podróży z niemowlakiem tę częstotliwość należy skrócić do półtorej godziny. Poza tym staraj się unikać korków, uwzględniając okres częstych wyjazdów i godziny szczytu w planie podróży. Drogi często bywają zatłoczone w trakcie weekendów. 

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*