Jazda w deszczu?

Zobacz, o czym musisz wiedzieć, żeby nie bać się wypadku

to akcja przygotowana z myślą o kobietach, które chcą poczuć się pewniej "za kółkiem".
Nie krępuj się i czuj się jak u siebie w aucie! Jak to zrobić? - przeczytaj nasze porady


Za kółkiem #bezObaw? Dzięki tej akcji to możliwe!

Zmiana koła to zadanie tylko dla facetów?

Parkowanie równoległe bez obaw – zobacz jak to robić!

"Kręcę w jedną stronę, jadę w drugą"

Jazda w deszczu?

Zobacz, jak Polki czują się za kierownicą!

Stres i strach, czyli wyprzedzanie tira.

Wyjeżdżacie na majówkę? Zobacz, co zrobić, żeby w tym roku obyło się bez kłótni!

Zobacz, czemu deszcz jest groźniejszy dla ciebie, niż myślisz!

Planujesz zakupy? Na tych rzeczach lepiej nie oszczędzać!

Szukasz nietypowego pomysłu na urlop?

5 rzeczy, które pozwoli Ci cieszyć się wiosną!

Pierwszy wyjazd z dzieckiem


Start
New content item

Jazda w deszczu jest trudniejsza i mniej bezpieczna – to fakt. Jednocześnie możesz zrobić naprawdę dużo, żeby jeździć bez obaw, także w takich gorszych warunkach! Co dokładnie? Zobacz nasze wideo i sprawdź, co kobietom-kierowcom radzi Natalia Tur z bloga Nishka.pl.

 

Tylko naprawdę słaby kierowca może twierdzić, że jazda w deszczu to dla niego zupełnie żaden problem. Boimy się takich warunków - i boimy się słusznie! Deszcz to nie tylko dużo gorsza widoczność, ale też znacznie większe ryzyko poślizgu. Jak wynika z naszej ankiety, którą przeprowadziliśmy w ramach akcji #bezObaw (wypełniło ją prawie 1,5 tys. kobiet w Polsce) jazda w deszczu jest jedną z naszych największych obaw za kółkiem.

 

Dokładnie tego samego kiedyś bała się (i to bardzo!) Natalia, bohaterka naszego filmu i autorka świetnego bloga dla kobiet Nishka.pl. Jak oswoiła swoje obawy? Okazuje się, że wystarczy znajomość kilku sprytnych myków, żeby jazda po mokrej jezdni stała się dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

 

Jeżeli jednak tobie jeszcze nie udało się do końca pokonać obawy przed jazdą w deszczu, to z na pewno pomoże ci w tym zmiana starych opon na nowe deszczowe opony, które świetnie radzą sobie na mokrej nawierzchni i minimalizują ryzyku aquaplaningu (czyli poślizgu auta na wodzie).

 

Opony RainSport 3 i RainExpert marki Uniroyal mają bieżnik wzorowany na skórze rekina, pokrytej łuskami, gwarantującymi swobodny przepływ wody. Co to daje? Przede wszystkim znacznie lepszą przyczepność do mokrej jezdni znacznie lepsze usuwanie wody spod kół. Dzięki zastosowanej w oponach Uniroyal technologii Shark Skin nie musimy się już obawiać, że nasze auto zacznie tańczyć na mokrej drodze a my stracimy panowanie nad kierownicą.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*