Planujesz zakupy? Na tych rzeczach lepiej nie oszczędzać!

Wydaje ci się, że kupując tanio, oszczędzasz? W wielu przypadkach o wiele lepiej jest wydać więcej, ale cieszyć się daną rzeczą dłużej, niż po kilku miesiącach iść do sklepu po nową. Zobacz, na czym lepiej nie oszczędzać!

Mądre oszczędzanie wcale nie polega na kupowaniu jak najtaniej, ale na kupowaniu jak najsprytniej. I czasem to nasze "jak najsprytniej" będzie wiązało się z większymi wydatkami. Warto jednak przeboleć jednorazowy wydatek, żeby potem dłużej cieszyć się tym, co kupiliśmy. Zobacz naszą listę rzeczy, na których nigdy nie warto oszczędzać.


płaszcz

1. Płaszcz

Niby to oczywiste, że dobry płaszcz musi więcej kosztować, ale nadal wiele z nas kupuje płaszcze w sieciówkach, ciesząc się, że nie wydałyśmy na nie za dużo. Problem polega na tym, że takie modele rzadko wykonane są z materiałów dobrej jakości. Dlatego po jednej zimie taki płaszcz jest już zmechacony, przetarty lub nie trzyma fasonu. Mimo że wydałyśmy niedużo, nagle okazuje się, że już w następnym sezonie musimy kupić kolejny i koszty się kumulują.

 

O wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem jest kupienie droższego płaszcza z dobrej jakościowo wełny. Jeśli wybierzemy klasyczny, ponadczasowy fason, będziemy cieszyć się nim przez kilka dobrych sezonów. Mimo że jednorazowy koszt będzie wysoki, po kolejnej z rzędu zimie okaże się, że to rozwiązanie było najbardziej opłacalne.

sukienka2. Elegancka sukienka

Z nią jest podobnie jak z płaszczem – jeśli chcemy mieć piękną sukienkę na specjalną okazję – musimy w nią zainwestować. W innym przypadku wystarczy jedno pranie i nowa sukienka będzie wyglądać, jakbyśmy nosiły ją codziennie przez dwa lata. Dlatego kupując sukienki, lepiej wybieraj takie, które będą zrobione z materiału wysokiej jakości, będą naprawdę dobrze uszyte (zwracaj uwagę na szwy!) i będą miały podszewkę, nawet jeśli wiąże się to z wyższą ceną. Taka kreacja będzie o wiele lepiej układać się na ciele i założymy ją więcej niż tylko jeden raz.

perfumy

3. Perfumy

Chyba każda z nas kocha perfumy, prawda? Jednak żadna z nas nie lubi, kiedy się kończą. W przypadku zapachów wyższa cena zwykle wiąże się także z o wiele lepszą jakością. Te, za które zapłacimy więcej, starczą nam na o wiele dłużej, ponieważ do ich wykonania używa się lepszych składników i większych stężeń pachnących substancji. Takie perfumy często są intensywniejsze i wystarczy zaledwie kropla, żeby cieszyć się zapachem przez długie godziny.


4. Opony do auta

Jeżeli mowa o rzeczach, na których nie warto oszczędzać, bezpieczeństwo jest na pewno na pierwszym miejscu – a kiedy w codziennym życiu mówimy o bezpieczeństwie, to zwykle mamy na myśli bezpieczną jazdę. Dlatego jeśli planujesz zakup opon do swojego auta, poświęć trochę czasu na to, żeby wczytać się w dane. Prawda jest taka, że oponami jest jak z butami: jeśli zechcesz na nich zaoszczędzisz, najpewniej będziesz musiała szybko kupić kolejne – bo te pierwsze szybko się zniszczą i będą nie do użytku.

 

Kupując opony, zwróć przede wszystkim uwagę na etykietę UE. Są tam zawarte informacje o efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu. Niższe wartości na etykiecie oznaczają mniejsze zużycie opon podczas jazdy (a to wcale niemała oszczędność!) i lepszą przyczepność, także podczas deszczu. Dzięki temu mamy pewność, że wyhamujemy samochód na czas i nie wpadniemy w poślizg.

 

W rankingu bezpieczeństwa na drodze od lat przoduje marka Uniroyal, której opony gwarantują nie tylko najlepszy stosunek jakości i ceny, ale też przyjemną jazdę bez obaw – nawet podczas wiosennej ulewy.


komputer

5. Komputer

Tani komputer może wydawać się świetną okazją, jednak w rzeczywistości zupełnie się nie opłaca. Może i będzie wyglądać tak samo jak ten droższy, ale z tego typu sprzętem (tak samo jak z telefonami, tabletami itd.) jest jak z facetem – super, jeśli dobrze wygląda, ale od wyglądu sto razy ważniejsze jest wnętrze. Dlatego zanim kupimy laptop, warto dokładnie przyjrzeć się danym technicznym i nie korzystać z pierwszej spotkanej promocji.

 

Dobra elektronika kosztuje więcej nie bez powodu. Dlatego jeśli zależy ci na szybko działającym komputerze z pojemnym dyskiem i wytrzymałej obudowie, lepiej nie oszczędzać. Za tańszy zapłacisz mniej, ale bardzo możliwe, że szybciej zacznie się psuć i praca na nim nie będzie już tak przyjemna i bezproblemowa.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*