Szukasz nietypowego pomysłu na urlop?

Poznaj piękne trasy w Europie, które zwiedzisz własnym samochodem

gory

Nie wiesz co zrobić ze swoim urlopem? Jedno jest pewne: nie możesz zmarnować go na nicnierobienie. Dzięki coraz większej popularności couchsurfingu czy Airbnb, podróż – nawet daleka – jest naprawdę prosta w organizacji, a wspomnienia, które zapewnia, będą na pewno niezapomniane. To świetny pomysł dla tych, którzy chcą pozwiedzać nowe miejsca, a także podziwiać piękne krajobrazy. Zobacz trzy propozycje malowniczych dróg, którymi jazda będzie przyjemnością.

 

Jako pierwszą, proponujemy niezwykłą trasę położoną wśród gór Norwegii, przy wpisanym na listę UNESCO fiordzie Geirangerfjord. To część drogi numer 63 liczącej 53 kilometry, która łączy ze sobą miasto Åndalsnes z Valldal. Mimo że nie jest długa, warto odbyć tę podróż, aby zmierzyć się z, aż jedenastoma serpentynami, zobaczyć most przerzucony przez wodospad i... znak: "Uwaga, trolle!" Trzeba jednak pamiętać, że Droga Trolli otwarta jest tylko w sezonie letnim. W najwyższym punkcie trasy wybudowano parking i taras widokowy, z którego można podziwiać ją w pełnej okazałości.


morzeTo niezwykle malownicza i spokojna trasa turystyczna biegnąca dookoła półwyspu Iveragh w hrabstwie Kerry, na zachodnim brzegu Irlandii. Ciągnie się przez około 180 kilometrów i biegnie przez liczne wioski rybackie, góry oraz wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Na wycieczkę najlepiej wybrać się latem, kiedy pogoda w Irlandii jest najlepsza i szanse, że piękne widoki zasłonią nam deszczowe chmury, są najmniejsze. Podróż dookoła półwyspu warto rozbić na dwa czy trzy dni, aby poznać wszystkie atrakcje regionu.

widok
Z Norwegii i Irlandii przenosimy się nad Może Śródziemne. Ostatnia wybrana przez nas trasa ciągnie wzdłuż pięknego włoskiego Wybrzeża Amalfitańskiego, czyli południowej strony półwyspu Sorrentyńskiego. Zaczyna się w mieście Positano i kończy w miejscowości Vietri sul Mare i biegnie przez liczne małe miasteczka. To świetny pomysł na wypad, który można połączyć ze zwiedzaniem położonego niedaleko Neapolu. Podróż wąską drogą tuż nad turkusowym morzem to jedno z przeżyć, którego nie da się zapomnieć.Zanim wybierzesz się w daleką podróż samochodem, musisz odpowiednio się przygotować, aby na trasie nie spotkała cię nieprzyjemna czy wręcz niebezpieczna niespodzianka. Najważniejsza jest oczywiście kontrola stanu auta. Przed wyjazdem, koniecznie sprawdź wszystkie najistotniejsze układy. W końcu na stromych drogach Norwegii nie mogą zawieść cię hamulce. Skontroluj także płyny eksploatacyjne, jak olej, płyn do chłodnicy czy do spryskiwaczy.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*