Wyjeżdżacie na majówkę? Zobacz, co zrobić, żeby w tym roku obyło się bez kłótni!

Wspólne wyjazdy to świetna rzecz, ale zwykle kłócimy się na nich dużo więcej niż w domu – i co ciekawe, co najmniej połowa spięć dotyczy samej jazdy autem! Podpowiadamy, jak możesz ich uniknąć.

Wyjeżdżacie na majówkę? Zobacz, co zrobić, żeby w tym roku obyło się bez kłótni!


wyjazd na majówkę

Jak uchronić się przed kłótniami podczas majówkowego wyjazdu? Bardzo prosto! Wystarczy dobrze się do niego przygotować, a prawdopodobieństwo spięć spadnie przynajmniej o połowę. 

 

1. Obmyśl plan b

Jasne, przesadne planowanie może zniszczyć każdy wyjazd, ale z drugiej strony całkowita beztroska też rzadko wychodzi nam na dobre. Dlatego jeszcze w domu przemyśl, "co zrobicie, gdyby... (padało, było zimno, było niedobre jedzenie itd.). Poza kremem do opalania wciśnij do walizki też kilka planszówek i dobre buty, bo dzięki temu, nawet jeśli pogoda będzie słaba, nadal będziecie mogli spędzić fajnie czas. Spakuj też proszki przeciwbólowe, piankę na oparzenia słoneczne (zwłaszcza, jeśli planujecie majówkę w górach) i plastry na odciski.

 

2. Zrób przegląd auta

Z naszej ankiety, którą prowadziłyśmy w ramach naszej akcji #bezObaw (wzięło w niej udział prawie 1,5 tys. Polek!), wynika, że to właśnie my, kobiety, coraz częściej przygotowujemy auto do podróży - i bardzo dobrze, bo to naprawdę ważna sprawa i dobrze jest to umieć. Aż 59 proc. kobiet przed dłuższym wyjazdem sprawdza stan auta, a tyko 34 proc. poprzestaje na stereotypowych kobiecych przygotowaniach (pakowanie robienie kanapek).

 

Do tej pory należałaś do tych drugich? Czas to zmienić. Przede wszystkim przynajmniej dzień przed wyjazdem (a jeszcze lepiej dwa dni wcześniej!) zatankuj i uzupełnij ciśnienie w oponach. Dodatkowo sprawdź:

  • Poziom płynu do spryskiwaczy
  • Poziom oleju w silniku (jeśli jeździcie dieslem)
  • Poziom płynu hamulcowego
  • Poziom płynu wspomagania kierownicy
  • Ciśnienie w zapasowej oponie
  • Stan wycieraczek

Zajrzyj też do bagażnika, czy na pewno macie wszystko do ewentualnej zmiany koła: lewarek, klucz do wymiany kół z przedłużką, zestaw naprawczy i instrukcję obsługi auta. Złapanie kapcia w trasie zawsze stresuje (a w stresie o kłótnię najłatwiej), ale jeżeli jeździcie na samonośnych oponach typu SSR, to możecie po przebiciu spokojnie kontynuować jazdę jeszcze nawet przez 80 km.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*