Uniroyal na polu startowym z nową generacją opon do pojazdów ciężarowych i autobusówx

Hanower, 25 czerwca 2015 r.

Mając na uwadze ostatnie zmiany w transporcie pasażerskim i towarowym, firma Uniroyal przedstawia dwie nowe opony do łączonego ruchu regionalnego i dalekobieżnego. Nowa opona na oś kierowaną FH 40 i nowa opona na oś napędową DH 40 zapewniają wysokie przebiegi, lepsze prowadzenie i optymalną trakcję nawet na mokrej nawierzchni. Obie te wysokiej klasy opony są oferowane w rozmiarze 315/80 R22.5 i przeznaczone do autobusów i pojazdów ciężarowych.

Uniroyal presents two new tires for combined regional and long-distance use. 

Pojazdy ciężarowe w coraz większym stopniu dominują w przewozach towarów na europejskich drogach i są wybierane jako środek szybkiego i bezpośredniego transportu żywności i towarów konsumpcyjnych, zarówno w obszarach miejskich, jak i w ruchu międzynarodowym.

Firma Uniroyal zaprojektowała swoją nową gamę produktów w celu uzupełnienia tych połączonych zastosowań w dystrybucji regionalnej i ruchu dalekobieżnym. Opona na oś kierowaną FH 40 i opona na oś napędową DH 40, w rozmiarze 315/80 R 22.5, oferują wysokie przebiegi i pewne prowadzenie. Zgodnie z tradycją marki Uniroyal opony te mogą być niezawodnie wykorzystywane w autobusach i pojazdach ciężarowych, a szczególną efektywnością wykazują się na mokrej nawierzchni.


Nowo opracowany wzór bieżnika opony na oś kierowaną FH 40 poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni i kwalifikuje ją do oceny „B" na etykiecie UE dotyczącej opon. Specjalne lamele wykorzystane we wzorze bieżnika optymalizują odprowadzanie wody i zapewniają bezpieczne prowadzenie nawet podczas deszczu.
Kontur opony FH 40 zoptymalizowano pod kątem równomiernego zużywania się i niskich oporów toczenia, natomiast jej nowa mieszanka bieżnika zapewnia wysokie przebiegi.

Opona FH 40 posiada oznaczenie M+S.

Wzór bieżnika opony na oś napędową DH 40 został zaprojektowany specjalnie pod kątem dobrej trakcji, a sama opona potrafi poradzić sobie zarówno na mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni.
Nowy wzór bieżnika umożliwia jego równomierne zużywanie się, co z kolei zapewnia modelowi DH 40 wysokie przebiegi. Dzięki zoptymalizowanemu kordowi opona na oś napędową jest wyjątkowo mocna i trwała. Model DH 40 posiada zarówno oznaczenie M+S, jak i symbol płatka śniegu na tle gór.


Podstawą wszystkich opon nowej gamy produktowej Uniroyal jest nadający się do bieżnikowania karkas. W obu oponach FH 40 i DH 40 wzmocniono stopkę karkasu w celu zwiększenia trwałości. Optymalna gęstość kordu oznacza, że opony potrafią wytrzymać zmienne obciązenia, zaś specjalna wewnętrzna wkładka zapobiega stopniowej utracie powietrza.

Uniroyal jest europejską marką oponiarską koncernu Continental AG od 1979 roku.
Ta belgijska marka o długiej tradycji jest uznawana za twórcę opony deszczowej i nadal produkuje wysokiej jakości opony do samochodów osobowych i użytkowych pod egidą marki Continental. Uniroyal oferuje idealne ogumienie do wszelkich zastosowań, zarówno do pojazdów ciężarowych, jak i autobusów.

Continental jest firmą oferującą inteligentne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w przewozach ludzi i towarów. Jako niezawodny partner, międzynarodowy dostawca branży motoryzacyjnej, producent opon i partner przemysłowy dostarcza trwałe, bezpieczne, komfortowe, indywidualne i niedrogie rozwiązania. W 2014 roku pięć działów korporacji – Podwozie i Bezpieczeństwo, Wnętrza Pojazdów, Układy Napędowe, Opony oraz ContiTech – osiągnęło łączną sprzedaż w wysokości ok. 34,5 mld EUR. Continental zatrudnia obecnie ponad 200 000 pracowników w 53 krajach.

Dział Opon posiada 24 obiekty produkcyjne i badawcze na całym świecie. Szeroka oferta produktowa i ciągłe inwestycje w badania i rozwój znacząco przyczyniają się do zapewniania efektywnej kosztowo i wydajnej ekologicznie mobilności. Jako jeden z czołowych producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 47 000 pracowników, Dział Opon osiągnął w 2014 roku sprzedaż o wartości 9,8 mld EUR.

Kontakt
Marcin Cywiński

Marketing Manager CVT


Uniroyal. Marka firmy Continental.*