Jak montować opony RainSport 3

Konstrukcja bieżnika ze zoptymalizowanym przepływem wody w oponach RainSport 3 i RainExpert 3 jest unikatowa. Aby zapewnić możliwość korzystania ze wszystkich zalet opony, muszą być prawidłowo zamontowane.

Ten artykuł wyjaśnia, jak je założyć i dlaczego ma to znaczenie

01_what_is_the_right_way_to_fit

Jak prawidłowo zamontować opony?

Konstrukcja opon Uniroyal RainExpert 3 RainSport 3 wykorzystuje technologię kierunkowego i asymetrycznego wzoru bieżnika. Ale jakie to ma znaczenie  dla ich montażu? Kiedy opony kierunkowe mają na ściance bocznej wytłoczoną strzałkę pokazującą wymagany kierunek jazdy, opony asymetryczne (włącznie z asymetrycznymi ze zoptymalizowanym przepływem) mają wytłoczone słowa. Kierunek jazdy jest nieistotny. Ważne jest przestrzeganie zaleceń, by strona zaznaczona OUTSIDE – na zewnątrz była zwrócona do skraju drogi, od środka samochodu. RainSport 3 i RainExpert 3 są zakładane jak opony asymetryczne, z większymi blokami bieżnika do zewnątrz.

 

Jak widać na rysunku, opona RainSport 3 ma słowa OUTSIDE i INSIDE wyraźnie zaznaczone jako wskazówki do montażu. To samo dotyczy opony Uniroyal RainExpert 3. 

Opona Uniroyal RainSport 3 została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Design. Sędziowie chwalili jej innowacyjna technologię i wyraźną, unikatową zapowiedź osiągów.

Uniroyal. Marka koncernu Continental.*